Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un nelikumīgu munīcijas glabāšanu aizturētas Valsts robežsardzes amatpersonas 2016. gada 25. novembris

Oktobrī Iekšējās drošības birojā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 318. panta 1. daļā un 233. panta 2. daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm par iespējamu ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, glabājot munīciju lielos daudzumos bez attiecīgas atļaujas.

 

 

 

 

 

 

 

 Attēlam ir ilustratīva nozīme.

 

Šī kriminālprocesa ietvaros, veicot vairākas kratīšanas – vienā no Valsts robežsardzes robežas punktiem, kā arī personu dzīvesvietās, tika atrastas un izņemtas kopumā vairāk kā 1000 patronas, kas glabātas bez attiecīgas atļaujas.

Aizdomās par pretlikumīgu munīcijas glabāšanu Iekšējās drošības birojs aizturēja trīs Valsts robežsardzes amatpersonas. Visām trim aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Bez minētā kriminālprocesa pret vienu no Valsts robežsardzes amatpersonām ir uzsākti vēl divi kriminālprocesi – par iespējamu dienesta viltojumu saistībā ar nostrādāto virsstundu uzskaiti un par iespējamu ierobežotas pieejamības informācijas izpaušanu, kas iegūta no dienesta lietošanā piešķirtajām datu bāzēm.

Iekšējās drošības birojā minētajos kriminālprocesos tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana. Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.