Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess ar sešām aizdomās turamajām personām 2016. gada 19. decembris

Iekšējās drošības birojs kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevis kriminālprocesu, kas tika uzsākts 2015. gada decembrī pret sešām aizdomās turamajām personām, no kurām trīs ir Valsts policijas amatpersonas.

Pagājušā gada decembrī Iekšējās drošības birojs bija aizturējis un uzsācis kriminālprocesu pret sešām kukuļošanā iesaistītajām personām  -  diviem Valsts policijas darbiniekiem, kuri pieņēma kukuli (Krimināllikuma 320. panta III daļa), divām civilpersonām par kukuļa došanas faktu (Krimināllikuma 323. panta I daļa),  vienu civilpersonu un vienu amatpersonu - par starpniecību kukuļošanā (attiecīgi Krimināllikuma 322. panta I daļa un 322. panta II daļa). 

Iepriekš jau informējām, ka kukulis 500 euro apjomā policistiem tika dots par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma – transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā - administratīvā protokola nenoformēšanu. Papildu 200 euro kukulis tika samaksāts par starpniecību kukuļošanā.

Minētā aizturēšana bija pirmā, ko Iekšējās drošības birojs realizēja īsi pēc savas darbības uzsākšanas pagājušā gada novembrī. Pirmstiesas izmeklēšana bija apjomīga, lai nostiprinātu pierādījumus, izmeklēšanas gaitā tika veikta virkne ekspertīžu.

 

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.