Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par dienesta viltojumu 2017. gada 2. maijs

Iekšējās drošības birojs kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījis kriminālprocesu, kas uzsākts pret diviem Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes darbiniekiem, kuri, pildot dienesta pienākumus, administratīvā pārkāpuma protokolā apzināti norādījuši nepatiesu informāciju. Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 327. panta 2. daļas par dokumentu viltošanu.

Transportlīdzekļa vadītāja pārbaudes protokolā tika norādīts, ka persona vadījusi velosipēdu alkoholisko dzērienu iespaidā - izmantojot mēraparātu, izelpotajā gaisā pirmajā mērījumā tika konstatētas 0,54 promiles, bet otrajā – 0,78 promiles. Taču pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka minētā persona administratīvā protokola noformēšanas brīdī atradusies pavisam citā vietā un arī protokolu nav parakstījusi - parakstu, izmainot rokrakstu, izpildījis policijas darbinieks. Bez tam Iekšējās drošības birojs guvis pierādījumus tam, ka arī paši policisti brīdī, kad velosipēdistam it kā tika noformēts administratīvais protokols, atradušies citur.

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.