Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts policijas darbinieku par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, kā rezultātā cietušais slimnīcā miris 2017. gada 22. jūnijs

2017. gada 14. jūnijā ap plkst. 13.00 Dobeles novada Bērzes pagastā uz autoceļa Jelgava-Dobele-Annenieki notika ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīta Valsts policijas amatpersona. Policijas darbinieks vadīja transportlīdzekli ar konstatētu 1,32 promiļu alkohola koncentrāciju asinīs.

Policijas darbinieks, veicot apdzīšanas manevru, izraisīja sadursmi ar transportlīdzekli, kurš bija uzsācis kreisā pagrieziena manevru. Ceļu satiksmes negadījumā smagus miesas bojājumus guva velosipēdists, kuram 2017. gada 15. jūnijā slimnīcā iestājās nāve.

Šobrīd Iekšējās drošības birojā tiek veiktas izmeklēšanas darbības objektīvās patiesības noskaidrošanai. Tādēļ, lai tiktu nodrošināta vispusīga un pilnīga izmeklēšana, un netiktu traucēta pierādījumu vākšana, 20. jūnijā Valsts policijas amatpersona tika aizturēta par Krimināllikuma 262. panta 4. daļā  paredzēto noziedzīgo nodarījumu, proti, par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola ietekmē, un ja tā izraisījusi cietušā nāvi.

Valsts policijas amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums vadīt jebkādas kategorijas transportlīdzekli.

 

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.