Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par vardarbības pielietošanu pret aizturēto personu 2017. gada 30. jūnijs

Iekšējās drošības birojs rosina sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par iespējamu dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistīta ar vardarbību.

2016. gada aprīlī Valsts policijas amatpersona pret personu, kas bija aizturēta administratīvā kārtā, iecirkņa telpās pielietoja fizisku spēku, kā rezultātā persona guva vidēja smaguma miesas bojājumus. Šajā gadījumā Valsts policijas amatpersonas pielietotā fiziskā spēka intensitāte nav samērojama ar personas izrādīto nepakļaušanos.

Iekšējās drošības birojs rosina celt apsūdzību pret Valsts policijas amatpersonu pēc Krimināllikuma 317. panta 2. daļas - par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, ja tā saistīta ar vardarbību.

 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.