Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs rosina sākt kriminālvajāšanu pret policijas darbinieku par neizpaužamu ziņu izpaušanu 2017. gada 25. jūlijs

Iekšējās drošības birojs kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevis kriminālprocesu, kas tika uzsākts šā gada janvārī pēc Krimināllikuma 329. panta par neizpaužamu ziņu izpaušanu.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersona dienesta pienākumu pildīšanas laikā, izmantojot dienesta pienākumu veikšanai piešķirtās piekļuves tiesības informācijas sistēmām, ieguva datus un nodeva tos trešajai personai, izpaužot ierobežotas pieejamības informāciju.

Tādējādi ir savākti pietiekoši pierādījumi, lai sauktu pie kriminālatbildības Valsts policijas darbinieku pēc Krimināllikuma 329. panta, proti, par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kas par ziņu neizpaušanu bijusi brīdināta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.