Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Aizturēta Valsts policijas amatpersona par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu 2017. gada 29. augusts

Aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu.

Iekšējās drošības biroja rīcībā esošā informācija norāda uz to, ka minētā amatpersona ilgstošā laika periodā pildīja degvielu dažādās privātās automašīnās, izmantojot Valsts policijas dienesta automašīnai piesaistīto degvielas karti. Tādējādi dienesta pienākumu veikšanai piešķirtā degviela izmantota citiem mērķiem, radot kaitējumu valstij.

Aizturētā Valsts policijas amatpersona ikdienā, arī darba laikā, pārvietojās ar taksometru, tādēļ izmeklēšanā tiks skaidrots, vai ar šo automašīnu tika sniegti taksometra pārvadājumu pakalpojumi.

Iekšējās drošības birojā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 318. panta otrās daļas, proti, par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Aizdomās turētajai personai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums ieņemt noteiktu amatu.

Jāpiebilst, ka veicot sankcionētas kratīšanas, personas dzīvesvietā un dienesta automašīnā tika atrasts šaujamierocis un munīcija, kas uzglabāta, pārkāpjot normatīvos aktus.

 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.