Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un bezdarbību mantkārīgā nolūkā aizturētas trīs Valsts policijas amatpersonas 2017. gada 20. septembris

Veicot izmeklēšanas darbības iepriekš uzsāktajā kriminālprocesā, aizdomās par amatpersonu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un bezdarbību mantkārīgā nolūkā (Krimināllikuma 318. panta otrā daļa un 319. panta otrā daļa) Iekšējās drošības birojs aizturēja trīs Valsts policijas Kriminālpolicijas amatpersonas, kā arī vienu privātpersonu.

Aizturētās amatpersonas Valsts policijā pildīja dienesta pienākumus, kas saistīti ar akcizēto preču nelikumīgās aprites apkarošanu.

Divām Valsts policijas amatpersonām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, bet vienai policijas amatpersonai sākotnēji tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, kas tika aizstāts ar citiem drošības līdzekļiem, jo tika iemaksāta tiesas lēmumā par apcietinājumu noteiktā drošības nauda. Šobrīd visas aizturētās amatpersonas ir atstādinātas no dienesta pienākumu pildīšanas Valsts policijā.

Iekšējās drošības birojs turpina pirmstiesas izmeklēšanu. Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju nevaram sniegt.

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.