Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs rīko sanāksmi “Labā prakse, ieteikumi un konstatētās problēmsituācijas dienesta pilnvaru pārsniegšanas, t.sk., kas saistītas ar vardarbību, novēršanā un izmeklēšanā” 2017. gada 4. decembris

Šā gada 30. novembrī Iekšējās drošības birojs aicināja Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāvjus uz sanāksmi-diskusiju, lai kopā ar Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās biroja Latvijas un Tiesībsarga biroja  pārstāvjiem diskutētu par aktuālajiem Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) spriedumiem, kā arī  par labo praksi, ieteikumiem un konstatētajām problēmstituācijām noziedzīgu nodarījumu, kas saistīti ar vardarbības pielietošanu, izmeklēšanā un novēršanā.

Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce sniedza ieskatu pēdējā laikā izskatītajās lietās, pārstāvot Latvijas valsti, kā arī ieteikumus efektīvākai noziedzīgu nodarījumu, kas saistīti ar vardarbības pielietošanu, izmeklēšanai.

Tiesībsarga birojs ik dienu tiekas ar iedzīvotājiem, kuri saskārušies ar iespējamu pretlikumīgu rīcību no amatpersonu puses – Tiesībsarga biroja pārstāvis pastāstīja, kādas sūdzības tiek saņemtas un kā tās tiek izvērtētas tieši no cilvēktiesību ievērošanas puses. 

Sanāksmē piedalījās pārstāvji no Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras, Valsts policijas, Rīgas pašvaldības policijas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes. Šī jau bija otrā tikšanās, ko Iekšējās drošības birojs rīkoja ar mērķi mazināt amatpersonu noziedzīgu nodarījumu, kas saistīti ar dienesta pilnvaru pārsniegšanu, izdarīšanu, kā arī nodrošināt efektīvāku šāda veida likumpārkāpumu izmeklēšanu.

 

Attēlā (no kreisās puses): Iekšējās drošības biroja Pirmstiesas izmeklēšanas nodaļas priekšniece I. Butāne, Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās biroja Latvijas pārstāve K. Līce, Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas juridiskais padomnieks J. Siļčenko