Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Savas darbības sākumposmā Iekšējās drošības birojs kriminālvajāšanai nodevis deviņus kriminālprocesus 2016. gada 18. maijs

Maijā ar ierosinājumu par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret valsts amatpersonām prokuratūrai nosūtīti 2 kriminālprocesi.

Izvērtējot pirmstiesas izmeklēšanas gaitā gūtos pierādījumus, maija sākumā Iekšējās drošības birojs kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevis lietu par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu. Proti, šā gada janvārī starp Valsts policijas reģiona iecirkņa darbinieku un kādu privātpersonu izcēlies sadzīves konflikts, kura laikā policists nodarījis vieglus miesas bojājumus konfliktā iesaistītajai personai, par šo nodarījumu Iekšējās drošības birojā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 130. p. II daļas par vieglu miesas bojājumu tīšu nodarīšanu ārpus dienesta pienākumu pildīšanas darba laika.

Savukārt 16. maijā Iekšējās drošības birojs nosūtījis kriminālprocesa materiālus un lūdzis prokuratūrai celt apsūdzību pret Valsts policijas amatpersonu par nepamatotu vardarbības pielietošanu.
Pagājušā gada janvārī vienā no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes iecirkņu dežūrdaļām valsts policijas amatpersona pret aizturēto personu nepamatoti pielietojusi vardarbību, nodarot miesas bojājumus. Minētais kriminālprocess tika uzsākts pēc Krimināllikuma 317. panta II daļas par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, ja tā saistīta ar vardarbību.

Jāpiebilst, ka lielākā daļa (36%) no Iekšējās drošības biroja lietvedībā esošajiem kriminālprocesiem ir tieši par vardarbības pielietošanu no amatpersonu puses.

Kopumā kopš darbības sākuma pagājušā gada 1. novembrī ar ierosinājumu par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret valsts amatpersonām prokuratūrai nosūtīti 9 kriminālprocesi, visos šajos kriminālprocesos ir iesaistītas Valsts policijas amatpersonas.