Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Aizdomās par kukuļņemšanu Iekšējās drošības birojs aizturējis divas Valsts policijas amatpersonas 2016. gada 18. augusts

Šonedēļ Iekšējās drošības biroja amatpersonas aizturēja divus Valsts policijas jaunākos inspektorus, kuri tiek turēti aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, pildot dienesta pienākumus. Aizturētajām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un aizliegums ieņemt noteiktu amatu.

Pateicoties sabiedrības vērībai, Iekšējās drošības biroja rīcībā nonāca informācija par iespējamu naudas nodošanu un pieņemšanu. Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka valsts amatpersonas no autovadītāja pieņēmušas kukuli par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu administratīvā protokola nenoformēšanu.

Iekšējās drošības birojā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 320. panta 3. daļas. Šobrīd tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana.

Atgādinām, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

 

Šis ir gadījums, kad, pateicoties iedzīvotāju iesaistei, tiek atklāts noziedzīgs nodarījums. Ja Jūsu rīcībā ir informācija par tiesībsargājošo iestāžu darbinieku, iespējams, izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem, lūdzam par to informēt Iekšējās drošības biroju, zvanot uz uzticības tālruni 67 209055.