Jaunumi
Attēls ar pildspalvu un kladi

Iekšējās drošības birojs (IDB) Ziemeļkurzemes prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret deviņām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonām, kuras ilgstošā laika periodā veikušas pretlikumīgas darbības - krāpšanu un dienesta viltojumu - tādējādi radot valsts budžetam zaudējumus. 

Iekšējās drošības birojs, veicot pirmstiesas izmeklēšanu, noskaidroja, ka VUGD amatpersonas ilgstošā laika periodā darba laika uzskaites dokumentācijā iekļāva faktiski nenostrādātas darba stundas par amatpersonu, kura darba vietā neatradās, kā rezultātā tika izkrāpti valsts līdzekļi vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Pret  vienu no minētajām VUGD amatpersonām prokuratūrai rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 177. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, savukārt par astoņu VUGD amatpersonu iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 327. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu. Divas no minētajām VUGD amatpersonām ir pārtraukušas dienesta gaitas.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

2021. gada pirmajos divos mēnešos Iekšējās drošības birojs ir uzsācis astoņus kriminālprocesus par Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu nodarbināto izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 77 dažāda apjoma un sarežģītības pakāpes kriminālprocesos. Prokuratūrai šī gada pirmajos divos mēnešos nosūtīti deviņi kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 15 personām, t.sk. 11 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām par noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika. 

Neskatoties uz  valstī noteiktajiem pandēmijas ierobežojošajiem pasākumiem, sabiedrība turpina aktīvi ziņot par amatpersonu iespējami pretlikumīgo rīcību  – 2021. gada pirmajos divos mēnešos 224 reizes fiziskas un juridiskas personas, kā arī citas valsts pārvaldes iestādes ir informējušas Iekšējās drošības biroju, sniedzot informāciju par amatpersonu iespējami izdarītajiem noziedzīgiem nodarījumiem.