Jaunumi
Attēls

Iekšējās drošības birojs (IDB) Liepājas prokuratūrai ir nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas amatpersonu par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu. 

IDB, veicot pirmstiesas izmeklēšanu, noskaidroja, ka minētā amatpersona, iespējams, bez likumīga pamata veica personas datu pārbaudi ar dienesta pienākumu veikšanu nesaistītām vajadzībām un iegūtās ziņas izpauda trešajai personai.

Par minētās Valsts policijas amatpersonas iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 329. pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu. 

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

2020. gada 1. novembrī apritēja pieci gadi kopš IDB dibināšanas, un šo gadu laikā Biroja izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki - ir būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks. IDB kopš tā dibināšanas vada tā priekšnieks Valters Mūrnieks un šī gada 28. jūlijā, nozares vadībai un Ministru kabinetam atzinīgi novērtējot Iekšējās drošības biroja līdz šim paveikto, Ministru kabinets pagarināja V. Mūrnieka pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem, līdz 2025. gada 31. oktobrim.