Jaunumi
Attēls ar kalkulatoru, pildspalvu un lapām

Iekšējās drošības birojs (IDB) Daugavpils prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes amatpersonām par krāpšanu un dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā. 

Iekšējās drošības birojs, veicot pirmstiesas izmeklēšanu, guva pierādījumus tam, ka par vienu no minētajām Valsts policijas amatpersonām darba laika uzskaites tabulās tika iekļauta informācija par darba stundām, kurās faktiski darba pienākumi netika veikti, kā rezultātā šai amatpersonai tika izmaksāta nepamatota darba samaksa, savukārt otra VP amatpersona, zinot, ka padotais neveic darba pienākumus, veica dienesta viltojumu un darba laika uzskaites dokumentācijā apmaksas saņemšanai iekļāva faktiski nenostrādātas darba stundas, kā rezultātā padotajam tika izmaksāta nepamatota darba samaksa, bet Valsts policijai - radīti materiālie zaudējumi.

Par abu Valsts policijas amatpersonu iespējami veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu - pret vienu no amatpersonām par Krimināllikuma 177. panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu - krāpšanu, savukārt pret otru amatpersonu - par Krimināllikuma 327. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma - dokumentu viltošana mantkārīgā nolūkā - izdarīšanu.
Abām Valsts policijas amatpersonām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.