Informācija presei Jaunumi
Attēls

Iekšējās drošības birojs (IDB) Saldus rajona prokuratūrai nosūtījis divus kriminālprocesus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes teritoriālās struktūrvienības amatpersonām par krāpniecisku darbību veikšanu nolūkā gūt sev mantisku labumu. 

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, IDB guva pierādījumus tam, ka minētās amatpersonas darba laika uzskaites tabulās iekļāva informāciju par darba stundām, kurās faktiski darba pienākumi netika veikti, tādējādi amatpersonām tika izmaksāta nepamatota darba samaksa, bet Valsts policijai - radīti materiālie zaudējumi.

IDB priekšnieks Valters Mūrnieks norāda: “Valsts amatpersonu iespējamu noziedzīgo nodarījumu atklāšanā būtiska ir gan Iekšējās drošības biroja profesionāla darbība, gan arī veiksmīga sadarbība ar citām tiesībsargājošām iestādēm, un arī šajā gadījumā informācija par iespējamo noziedzīgo nodarījumu un dienesta pārbaudes materiāli tika saņemti no Valsts policijas.”

“Iekšējās drošības birojs tā pastāvēšanas piecos gados ir ieguldījis lielu darbu, kopīgi ar Valsts policiju un citām tiesībsargājošajām iestādēm strādājot pie šo iestāžu iekšējo risku izvērtēšanas un amatpersonu noziedzīgo nodarījumu prevencijas, un redzam, ka mūsu sadarbība nes vēlamos rezultātus – šajā gadījumā tieši pateicoties Valsts policijas kolēģu veiktajam risku monitoringam un dienesta izmeklēšanai, varam saukt pie atbildības amatpersonas, kuras veikušas pretlikumīgas darbības,” uzsver V. Mūrnieks.

Par minēto VP amatpersonu iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodoti divi kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 180. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma - krāpšana nelielā apmērā - izdarīšanu.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.