Informācija presei Jaunumi
Attēls ar datora klaviatūru un roku

Iekšējās drošības birojs (IDB) Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā.

IDB, veicot pirmstiesas izmeklēšanu, noskaidroja, ka minētā Valsts policijas amatpersona, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā likumā “Par interešu konfliktu novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteikto kārtējo valsts amatpersonas deklarāciju, divus gadus nenorādīja ziņas par saviem bezskaidras naudas uzkrājumiem vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā.

Par minētās Valsts policijas amatpersonas iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 219. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma - nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā – izdarīšanu.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.