Jaunumi Konference
Plakāts konference attēls

Iekšējās drošības birojs 2021. gada 5. februārī plkst. 9.30 tiešsaistē organizēs ikgadējo konferenci Iekšlietu ministrijas padotības un citām kompetences iestādēm, šoreiz aktualizējot tēmu par amatpersonu pretlikumīgu rīcību, kas saistīta ar vardarbību – tendencēm, konstatēto problemātiku un iespējām mazināt konstatētos riskus, izmantojot iekšējās kontroles sistēmas mehānismus.

• Konferences norises laiks: plkst. 9.30 - 12.30.

• Tēmas: statistika, tendences, problemātika, iestāžu rīcība.

• Diskusija: aktualitātes, preventīvie pasākumi, iekšējās kontroles sistēma.

• Konferencē uzstāsies: Iekšējās drošības biroja pārstāvji, Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta priekšnieks G. Švika, Rīgas pašvaldības policijas Dienesta izmeklēšanas un iekšējās kontroles nodaļas priekšnieks J. Ozoliņš.

• Dalībnieki: Valsts policija, Ieslodzījumu vietu pārvalde, pašvaldību policijas, ostas policija, Valsts robežsardze, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Latvijas pārstāvjis Eiropas cilvēktiesību tiesā, Tiesībsarga birojs.

 • Dalību tiešsaistes konferencei var pieteikt, rakstot uz e-pastu dace.valgere@idb.gov.lv.

Iekšējās drošības biroja organizētā konference notiek jau piekto reizi. Ik gadu, rīkojot konferenci, tiek akcentētas tēmas, kuras no Biroja skatu punkta šķiet problemātiskas un aktuālas. Iepriekšējos gados tika aplūkoti jautājumi par vardarbību veicinošiem apstākļiem, novēršanas mehānismiem, konstatēto problemātiku, skatīti amatpersonu vardarbīgas rīcības ārējie un iekšējie faktori, iespējamā pārkāpēja profils, kā arī miesas bojājumu un traumu fiksēšanas nozīmīgums un ar to saistītā problemātika.