Jaunumi VRS
Attēls ar melnu cepuri, uz kuras ir IDB logo un zaļa gKrimināllikuma grāmatu

Iekšējās drošības birojs (IDB) Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts robežsardzes amatpersonām par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmatošanu mantkārīgā nolūkā.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā Iekšējās drošības birojs guva pierādījumus tam, ka kāda Valsts robežsardzes struktūrvienības vadoša amatpersona ar padotā atbalstu vairākkārt izmantoja Valsts robežsardzes dienesta transportlīdzekļus un tiem piesaistītās degvielas kartes privātiem mērķiem, kas nav saistīti ar dienesta pienākumu izpildi.

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām pret vienu Valsts robežsardzes  amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 318.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma - dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmatošana mantkārīgā nolūkā – izdarīšanu, savukārt pret otru Valsts robežsardzes amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 20.panta ceturtajā daļā un 318.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmatošanas mantkārīgā nolūkā atbalstīšanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

2022. gada 1. novembrī apritēja septiņi gadi kopš Iekšējās drošības biroja dibināšanas un šo gadu laikā IDB izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki - kompetences ietvaros aizvadītajā septiņgadē veikta pirmstiesas izmeklēšana vairāk nekā 750 kriminālprocesos un prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīti vairāk nekā 310 kriminālprocesi. Iekšējās drošības birojs jau kopš tā pirmsākumiem ir aicinājis sabiedrību ziņot un aktīvi līdzdarboties noziedzīgo nodarījumu novēršanā un atklāšanā, tādējādi kopš IDB dibināšanas kopumā ir izskatīti un izanalizēti vairāk nekā 7770 fizisku un juridisku personu iesniegumi, kā arī veikts plašs preventīvais darbs sadarbībā ar citām valsts pārvaldes iestādēm.