Aktualitāte Pašvaldības policija
Attēls ar Iekšejās drošības biroja logo

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Rīgas pašvaldības policijas amatpersonu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistīta ar vardarbību.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā Iekšējās drošības birojs guva pierādījumus tam, ka pašvaldības policijas amatpersona pielietoja vardarbību pret kādu privātpersonu un to aizturēja. Vienlaikus Iekšējās drošības birojs izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka pašvaldības policijas amatpersona Valsts policijā apzināti sniedza nepatiesas ziņas pret aizturēto personu.

Kriminālprocesa ietvaros pašvaldības policijas amatpersonai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par Rīgas pašvaldības policijas amatpersonas veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 317.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma - dienesta pilnvaru pārsniegšana, kas saistīta ar vardarbības pielietošanu – izdarīšanu un par Krimināllikuma 298.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu par smaga nozieguma izdarīšanu nolūkā panākt kriminālprocesa uzsākšanu pret noteiktu personu. 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.