Jaunumi
Attēls

Iekšējās drošības birojs (IDB) Rīgas pilsētas Pārdaugavas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret sešām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes 2. daļas amatpersonām par Krimināllikuma 177. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – krāpšana personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un Krimināllikuma 317. panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – dienesta pilnvaru pārsniegšana.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, Iekšējās drošības birojs noskaidroja, ka minētās VUGD amatpersonas, iespējams, ilgstošā laika periodā pēc iepriekšējas vienošanās personu grupā darba laika uzskaites dokumentācijā iekļāva faktiski nenostrādātas darba stundas, kā rezultātā valstij ir nodarīti zaudējumi vairāku tūkstošu eiro apmērā.

2020.  gada 1. novembrī IDB apritēja pieci gadi kopš tā dibināšanas un šo gadu laikā biroja izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki – ir būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks. IDB kopš tā dibināšanas vada tā priekšnieks Valters Mūrnieks un šī gada 28. jūlijā, nozares vadībai un Ministru kabinetam atzinīgi novērtējot Iekšējās drošības biroja līdz šim paveikto, Ministru kabinets pagarināja V. Mūrnieka pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem, līdz 2025. gada 31. oktobrim.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.