Aktualitāte Jaunumi VRS
Attēls ar cilvēku un automašīnu

Iekšējās drošības birojs februāra sākumā Dienvidlatgales prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts Robežsardzes Latgales reģiona teritoriālās struktūrvienības amatpersonu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā cietušajam tika nodarīti smagi miesas bojājumi.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka Valsts robežsardzes amatpersona no dienesta pienākumu pildīšanas brīvajā laikā vadīja personīgo transportlīdzekli un uzbrauca gājējam, kurš šķērsoja brauktuvi pa neregulējamu gājēju pāreju. Sadursmes rezultātā gājējs guva smagus miesas bojājumus.

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām pret Valsts robežsardzes amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 260.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tā rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.