Jaunumi
Attels

Iekšējās drošības birojs Vidzemes prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret bijušo Valsts robežsardzes amatpersonu, kuras izraisītā ceļu satiksmes negadījuma rezultātā dzīvību zaudējis kāds transportlīdzekļa vadītājs. 

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka valsts robežsardzes amatpersona, vadot privāto transportlīdzekli ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika, uzsāka priekšā braucošās automašīnas apdzīšanu, nepārliecinoties par ceļu satiksmes drošību, kā rezultātā tika izraisīts ceļu satiksmes negadījums ar aizmugurē braucošu motocikla vadītāju, kurš notikuma vietā gāja bojā. 

Par bijušās Valsts robežsardzes amatpersonas iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 260.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – ceļu satiksmes noteikuma pārkāpšanu, ja tā rezultātā izraisīta cilvēka nāve.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gada pirmajā ceturksnī kompetences ietvaros ir uzsācis 14 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 72 kriminālprocesos. Šī gada pirmajos trīs mēnešos prokuratūrai nosūtīti 11 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 15 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 17 noziedzīgi nodarījumi.