Aktualitāte Jaunumi VUGD
Attēls ar cepuri un IDB logo uz tās

Iekšējās drošības birojs šā gada augusta beigās Vidzemes prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona teritoriālās struktūrvienības amatpersonu par tīšu miesas bojājumu nodarīšanu privātpersonai.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka VUGD amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas savstarpēja konflikta laikā kādai privātpersonai tīši nodarīja vidēja smaguma miesas bojājumus.

Saistībā ar iepriekš minēto pretlikumīgo darbību pret VUGD amatpersonu  rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 126.panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – vidēja smaguma miesas bojājumu tīšu nodarīšanu.

Notikušā rezultātā kriminālprocesa ietvaros VUGD amatpersonai piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.