Jaunumi

"Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un Iekšējās drošības birojs (IDB)  apliecina, ka kriminālprocesa ietvaros š.g. 11. janvārī, veicot neatliekamās procesuālās darbības, KNAB aizturēja vienu IDB amatpersonu.

IDB iekšējo kontroles pasākumu ietvaros identificēja riska informāciju par IDB darbinieka iespējamu saistību ar noziedzīgu nodarījumu, kas nav saistīts ar IDB funkciju nodrošināšanu un amatpersonas tiešajiem dienesta pienākumiem. Lai novērstu šaubas par neatkarīgu un objektīvu izmeklēšanu, informācija par iespējamo likumpārkāpumu nodota KNAB. IDB ir pārtraucis dienesta attiecības ar  amatpersonu, kura tiek turēta aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. IDB  regulāri tiek veikts iekšējās drošības risku izvērtējums, un šis ir viens no efektīviem preventīvajiem pasākumiem, lai savlaicīgi mazinātu vai novērstu identificētos riskus.

KNAB turpina sadarboties ar IDB izmeklēšanas darbību veikšanā. Lai nekaitētu izmeklēšanas interesēm, plašāku informāciju KNAB un IDB nevar sniegt.  

Nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā."