Aktualitāte Informācija presei Jaunumi VP VRS
Attēls ar Iekšejās drošības biroja logo

Iekšējās drošības birojs (IDB) Austrumlatgales prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes amatpersonu un Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā. Vienlaikus attiecībā pret minēto VRS amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu arī par muitošanai pakļauto preču glabāšanu, pārvadāšanu un realizēšanu lielā apmērā muitas teritorijā.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka VRS amatpersona Latvijas republikas muitas teritorijā veica muitošanai pakļauto preču - tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes marķējuma - pārvietošanu, realizēšanu un glabāšanu lielā apmērā.  

Vienlaikus pirmstiesas izmeklēšanā tika iegūti pierādījumi tam, ka VRS amatpersona un VP amatpersona legalizēja noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā, kas saņemti, nelikumīgi realizējot tabakas izstrādājumus bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par iepriekš uzskaitītajām pretlikumīgajām darbībām Iekšējās drošības birojs pret Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonām rosina uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana lielā apmērā, kā arī attiecībā pret VRS amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 191.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – muitošanai pakļauto preču glabāšana, pārvadāšana un realizēšana lielā apmērā muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gada pirmajos vienpadsmit mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 45 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 129  kriminālprocesos. Šā gada 11 mēnešos prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīti 40 kriminālprocesi un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 63 personām, tai skaitā 53 Iekšlietu ministrijas padotības un citu kompetences iestāžu amatpersonām, par 58 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika.