Aktualitāte Informācija presei Jaunumi VUGD
att

Iekšējās drošības birojs no Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārņēmis pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā VP aizturēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu aizdomās par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika, iespējams, vadot transportlīdzekli reibumā, kā rezultātā dzīvību zaudēja gājējs. Jāatzīmē, ka VUGD amatpersona pēc notikušā pameta ceļu satiksmes negadījuma vietu, neziņojot par notikušo policijai un neizsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta  amatpersonai pēc Iekšējās drošības biroja ierosinājuma tiesa piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gada pirmajos deviņos mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 35 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 113 kriminālprocesos. Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīts 31 kriminālprocess un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 48 personām, tai skaitā 39 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām par 43 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika.