Aktualitāte Jaunumi Valsts policija
Attēls ar cilvēku un automašīnu

Iekšējās drošības birojs oktobra pirmajā nedēļā aizturējis Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonu, kura tiek turēta aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, radot būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātas personas interesēm, proti, Latvijas Republikas Satversmē noteikto pamattiesību neievērošanu.

Valsts policijas amatpersona ir atzīta par aizdomās turēto un tai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts policijā.

Jāuzsver, ka Iekšējās drošības biroja veiktā izmeklēšana notiek ciešā sadarbībā ar Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras uzraugošo prokuroru.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.