Aktualitāte Informācija presei Jaunumi
Attēls ar rokasspiedienu un naudu

Iekšējās drošības birojs aizvadītajā nedēļā aizturējis Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonu, kura, izmantojot savu dienesta stāvokli, no kādas privātpersonas pieprasījusi un pieņēmusi kukuli vairāk nekā divu tūkstošu eiro apmērā, apmaiņā pret to solot labvēlīga lēmuma pieņemšanu kukuļdevēja interesēs kādā kriminālprocesā, kas neatradās minētās Valsts policijas amatpersonas lietvedībā.

Tiesa, lemjot par drošības līdzekli, Valsts policijas amatpersonai piemērojusi apcietinājumu. Sīkāka informācija izmeklēšanas interesēs pagaidām netiek sniegta.

Jāatzīmē, ka ar kukuļošanu saistīta būtiska daļa no Iekšējās drošības birojā reģistrētajiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti valsts institūciju dienestā, tādēļ šiem noziedzīgiem nodarījumiem pastāvīgi tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, tostarp plānojot preventīvos pasākumus. Arī nākamajā Iekšējās drošības biroja organizētajā konferencē, kas norisināsies šodien, 28. septembrī, Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu pārstāvjiem būs iespējams sekot līdzi dažādiem aktuāliem tematiem, tai skaitā arī konstatētajām tendencēm, aktualitātēm un problemātikai, izmeklējot amatpersonu dienesta laikā izdarītos noziedzīgos nodarījumus, kas vērsti uz pretlikumīga mantiska labuma gūšanu, kā arī nepieciešamajiem pasākumiem risku mazināšanai.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.