Aktualitāte Informācija presei VUGD
Attēls ar cilvēku un automašīnu

Iekšējās drošības birojs aizdomās par maksātnespējas procesa kavēšanu maija beigās aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu.

Iekšējās drošības birojs kriminālprocesa ietvaros veica procesuālās darbības vairākos nekustamajos īpašumos un transportlīdzeklī. Procesuālo darbību laikā tika atrasti un izņemti priekšmeti, kas var būt saistīti ar izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersona ir atzīta par aizdomās turēto un tai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.