Aktualitāte Informācija presei Jaunumi VUGD
Attēls ar cilvēku un automašīnu

Šā gada oktobra sākumā Iekšējās drošības birojs kriminālprocesa ietvaros uz aizdomu pamata par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu aizturēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona struktūrvienības amatpersonu, kura realizācijas nolūkā pie sevis un savā lietošanā esošajās telpās glabāja narkotisko vielu – marihuānu.

Procesuālo darbību laikā pie aizturētās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas izņemti teju 400 grami marihuānas izžāvētā un neizžāvētā veidā.

Noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp, aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gada pirmajos deviņos mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 35 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 113 kriminālprocesos. Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīts 31 kriminālprocess un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 48 personām, tai skaitā 39 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām par 43 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika.