Aktualitāte Informācija presei Jaunumi VUGD
Iekšējās drošības biroja logo

Iekšējās drošības birojs aizdomās par tabakas izstrādājumu kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā Ludzas novada pierobežas teritorijā ar Krievijas Federāciju aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes amatpersonu, kā arī piecas privātpersonas.

Iekšējās drošības birojs, veicot sarežģītu un kompleksu operatīvās darbības pasākumu kopumu, identificēja, ka noziedzīgais grupējums, izmantojot bezpilota lidaparātu, ilgstošā laika periodā no Krievijas uz Latviju regulāri pārvietojis tabakas izstrādājumus bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām. 2022. gada 10. jūnijā Iekšējās drošības birojs procesuālo darbību laikā aizturēja sešas personas, atrada un izņēma bezpilota lidaparātu un vairāk nekā 127 000 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, kā arī pie aizturētājām personām atrada un izņēma skaidru naudu.  

Saistībā ar notikušo Iekšējās drošības birojā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešās daļas – par kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā. Pašlaik visām sešām aizturētajām personām kriminālprocesā piemērots aizdomās turēto personu statuss. Piecām no sešām aizturētajām noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām, tostarp arī VUGD amatpersonai, tiesa piemērojusi ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli - apcietinājumu.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gada pirmajos piecos mēnešos veicis pirmstiesas izmeklēšanu 83 kriminālprocesos un attiecīgajā periodā prokuratūrai nosūtījis 17 kriminālprocesus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 20 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem - šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 20 noziedzīgi nodarījumi.