Aktualitāte Informācija presei Jaunumi
Attēls ar cilvēku un automašīnu

Iekšējās drošības birojs aprīļa otrajā pusē aizdomās par tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām nelikumīgu glabāšanu lielā apmērā un to realizāciju aizturējis kādu Valsts policijas Latgales reģiona amatpersonu.

Iekšējās drošības biroja veikto procesuālo darbību laikā aizturētās Valsts policijas amatpersonas personīgajā transportlīdzeklī, kā arī amatpersonas lietošanā esošajās telpās tika atrastas un izņemtas vairāk nekā 77 000 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, kā arī nelikumīgi spirtu saturoši šķidrumi. Vienlaikus procesuālo darbību laikā tika atrasta un izņemta nauda vairāk nekā 26 000 eiro apmērā, kas, iespējams, iegūta nelikumīgas akcīzes preču tirdzniecības rezultātā.

Jāatzīmē, ka Valsts policijas amatpersona pēc aizturēšanas izrādīja nepakļaušanos Iekšējās drošības biroja amatpersonu likumīgajām prasībām, kā rezultātā nācās pielietot speciālos līdzekļus.

Saistībā ar notikušo kriminālprocess tiek izmeklēts pēc Krimināllikuma 221.panta trešās daļas – par nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu lielā apmērā un 221.6  panta - par nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju nelielā apmērā.

Noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajai Valsts policijas amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums pildīt amata pienākumus.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gada pirmajā ceturksnī kompetences ietvaros ir uzsācis 14 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 72 kriminālprocesos. Šī gada pirmajos trīs mēnešos prokuratūrai nosūtīti 11 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 15 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 17 noziedzīgi nodarījumi.