Aktualitāte Informācija presei VRS
Attēls ar Iekšējās drošības biroja logo uz tumša fona

Iekšējās drošības birojs aizdomās par sistemātisku zādzību izdarīšanu ilgstošā laika posmā no būvniecības materiālu tirdzniecības vietām aprīļa sākumā aizturējis Valsts robežsardzes nodarbināto.

Iekšējās drošības birojs kriminālprocesa ietvaros veica procesuālās darbības vairākos nekustamajos īpašumos, transportlīdzekļos, kā arī Valsts robežsardzes struktūrvienībā. Izmeklēšanas darbību ietvaros tika atrasti un izņemti priekšmeti, kas, iespējams, zagti būvniecības materiālu tirdzniecības vietās. Noziedzīgo nodarījumu rezultātā būvniecības materiālu tirdzniecības uzņēmumiem kopējais materiālais zaudējams lēšams vairāk nekā 8000 eiro apmērā.  Jāatzīmē, ka noziedzīgais nodarījums nav saistīts ar nodarbinātā darba pienākumu pildīšanu Valsts robežsardzē.

Jāuzsver, ka noziedzīgie nodarījumi atklāti ciešā sadarbībā ar būvniecības tirdzniecības vietu drošības struktūrvienībām.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2024. gada pirmajā ceturksnī kompetences ietvaros ir uzsācis 11 kriminālprocesus par 11 noziedzīgiem nodarījumiem. Šī gada pirmajos trīs mēnešos prokuratūrai nosūtīti 12 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 24 personām - 12 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem un 12 fiziskām personām - šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 23 noziedzīgi nodarījumi.