Informācija presei Jaunumi
att.

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par kukuļu pieņemšanu un tabakas izstrādājumu nelikumīgas tirdzniecības piesegšanu aizturējis divas Valsts policijas amatpersonas - no Rīgas reģiona pārvaldes un Zemgales reģiona pārvaldes.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, tika noskaidrots, ka minētās amatpersonas ilgstošā laika periodā kādai personai, kas veica nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizēšanu, nodevušas informāciju par Valsts policijas plānotajām darbībām, kas saistītas ar tabakas izstrādājumu nelikumīgas aprities apkarošanu Jelgavas tirgū. Abas Valsts policijas amatpersonas apmaiņā pret sniegto informāciju, iespējams, pēc pieprasīšanas regulāri saņēmušas kukuļus no personas, kura nodarbojās ar tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti.

Abas aizturētās amatpersonas atzītas par aizdomās turētajiem, un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā noteikts aizliegums pildīt amata pienākumus.

2020. gada 1. novembrī apritēja pieci gadi kopš IDB dibināšanas un šo gadu laikā Biroja izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki - ir būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks. IDB kopš tā dibināšanas vada tā priekšnieks Valters Mūrnieks un šī gada 28. jūlijā, nozares vadībai un Ministru kabinetam atzinīgi novērtējot Iekšējās drošības biroja līdz šim paveikto, Ministru kabinets pagarināja V. Mūrnieka pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem, līdz 2025. gada 31. oktobrim.