Aktualitāte Jaunumi Valsts policija
Attēls ar Iekšejās drošības biroja logo

Iekšējās drošības birojs 2024. gada janvāra vidū Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistītas ar vardarbību.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā Iekšējās drošības birojs noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona dienesta pienākumu pildīšanas laikā pārsniedza savas dienesta pilnvaras, nepamatoti pielietojot vardarbību pret aizturēto personu īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Par Valsts policijas amatpersonas veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 317.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma - dienesta pilnvaru pārsniegšana, kas saistīta ar vardarbības pielietošanu – izdarīšanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.