Aktualitāte Jaunumi Valsts policija
Attēls ar IDB logo

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonām – attiecībā pret vienu no tām - par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistītas ar vardarbību, savukārt pret otru – par notikušā nozieguma neziņošanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā Iekšējās drošības birojs noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersonas, pildot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, veica pakaļdzīšanos kādam transportlīdzeklim, kura vadītājs nepakļāvās Valsts policijas amatpersonu prasībām. Pēc personas aizturēšanas viena no Valsts policijas amatpersonām pret transportlīdzekļa vadītāju bez tiesiska pamata pielietoja pārmērīgu fizisku spēku un speclīdzekļus. Vienlaikus Iekšējās drošības birojs guva pierādījumus tam, ka otra Valsts amatpersona, redzot, ka kolēģis izdara smagu noziegumu, apzināti neveica darbības, lai novērstu pretlikumīgo rīcību, neziņoja par notikušo likumā noteiktajā kārtībā, kā arī neizsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.   

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām pret vienu no Valsts policijas amatpersonām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 317.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma - dienesta pilnvaru pārsniegšana, ja tā saistīta ar vardarbības pielietošanu – izdarīšanu, savukārt pret otru Valsts policijas amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 315.pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – neziņošanu par noziegumu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023. gada pirmajos piecos mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 25 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 100  kriminālprocesos. Šī gada piecos mēnešos prokuratūrai nosūtīti 27 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 30 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem, divām pašvaldības policijas amatpersonām, 5 fiziskām personām un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 44 noziedzīgi nodarījumi.