Aktualitāte Jaunumi Valsts policija
Fotogrāfija ar gadagrāmatu un pildspalvu. Uz klades ir Iekšējās drošības biroja logo

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par dienesta viltojumu.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona, kuras pienākumos ietilpa sabiedriskās drošības un kārtības nodrošināšana, saņēma izsaukumu uz notikuma vietu, kur konstatēta kādas personas nāve. Valsts policijas amatpersona, ierodoties notikuma vietā, veica procesuālās darbības un sagatavoja protokolu, iekļaujot tajā nepatiesas ziņas, tādējādi kriminālprocesa materiāliem pievienojot viltotu dokumentu.

Pret Valsts policijas amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 327.panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – dokumenta viltošanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.