Aktualitāte Jaunumi Valsts policija
Attēls ar eiro banknotēm

Iekšējās drošības birojs 2023. gada jūlija vidū Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu, kura, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieprasīja un pieņēma kukuli no kāda transportlīdzekļa vadītāja.
Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka Valsts policijas amatpersona, veicot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, pieprasīja un pieņēma kukuli 100 eiro apmērā no kāda transportlīdzekļa vadītāja par to, lai likumā noteiktā kārtībā netiktu fiksēti administratīvie pārkāpumi par transportlīdzekļa vadīšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.
Kriminālprocesa ietvaros Valsts policijas amatpersonai piemērots drošības līdzeklis – aizliegums pildīt noteikta amata pienākumus.
Par minētajām pretlikumīgajām darbībām pret Valsts policijas amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 320.panta trešajā pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma  izdarīšanu - kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu.  
Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā. 
Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.