Aktualitāte Jaunumi Valsts policija
Attēls ar Iekšejās drošības biroja logo

Iekšējās drošības birojs šā gada augusta vidū Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai ir nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes teritoriālās struktūrvienības amatpersonu par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka Valsts policijas amatpersona ieguva informāciju no dienesta pienākumu pildīšanai paredzētās informācijas sistēmas un dienesta dokumentācijas, un bez likumīga pamata iegūto informāciju nodeva kādai privātpersonai.

Valsts policijas amatpersonai kriminālprocesa ietvaros piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tajā skaitā aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts policijā.

Par Valsts policijas amatpersonas iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 329.pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023. gada pirmajā pusgadā kompetences ietvaros ir uzsācis 28 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 99 kriminālprocesos. Šā gada pirmajā pusē prokuratūrai ir nodots 31 kriminālprocess un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 55 personām - 39 amatpersonām un 16 fiziskām personām - par 72 noziedzīgiem nodarījumiem.