Aktualitāte Jaunumi Valsts policija
Attēls ar uzrakstu IDB

Iekšējās drošības birojs šā gada septembra sākumā Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai ir nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu, kura glabājusi šaujamieroča munīciju bez attiecīgas atļaujas.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka minētā Valsts policijas amatpersona savā valdījumā ieguva vītņstobra šaujamieroča munīciju un bez attiecīgās atļaujas glabāja to savā dzīvesvietā. 

Kriminālprocesa ietvaros Valsts policijas amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Pēc notikušā Valsts policijas amatpersona ir atvaļinājusies no dienesta.

Par Valsts policijas amatpersonas veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 233.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma - šaujamieroča munīcijas iegādāšanās un glabāšana bez attiecīgas atļaujas - izdarīšanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā. 

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.