Aktualitāte Jaunumi Valsts policija
Attēls ar Iekšējās drošības biroja logo uz tumša fona

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas amatpersonu par tīšu smagu miesas bojājuma nodarīšanu privātpersonai.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, Iekšējās drošības birojs noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika, atrodoties izklaides vietā, iesaistījās konfliktā ar kādu privātpersonu, kurai veica vairākus sitienus pa galvu, nodarot smagus miesas bojājumus.

Saistībā ar iepriekš minēto pretlikumīgo darbību pret Valsts policijas amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 125.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma - smagu miesas bojājumu, kas bīstami dzīvībai - izdarīšanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023. gada pirmajos deviņos mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 36 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 115 kriminālprocesos. Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīti 36 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret  46 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām, 16 fiziskām personām, un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 83 noziedzīgi nodarījumi.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.