Aktualitāte Informācija presei Jaunumi VUGD
Attēls

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona amatpersonu un sešām privātpersonām par tabakas izstrādājumu kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka visas iepriekš minētās noziedzīgajā nodarījumā iesaistītās personas, ilgstošā laika periodā no Krievijas Federācijas uz Latvijas Republiku organizēja tabakas izstrādājumus bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām pārvietošanu. Jāatzīmē, ka 2022. gada vasarā Iekšējās drošības birojs procesuālo darbību laikā veica vairāku noziedzīgajā nodarījumā iesaistīto personu aizturēšanu. Notikuma vietā tika atrasts un izņemts bezpilota lidaparāts. Kriminālprocesā tika izņemtas vairāk nekā 127 000 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām. 

Iekšējās drošības birojs pret VUGD amatpersonu un sešām privātpersonām rosina uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023. gadā kompetences ietvaros uzsāka 50 kriminālprocesus un kopumā veica pirmstiesas izmeklēšanu 142 kriminālprocesos. Aizvadītajā gadā Iekšējās drošības birojs prokuratūrai nosūtījis 48 kriminālprocesus kriminālvajāšanas uzsākšanai par 98 noziedzīgiem nodarījumiem pret 72 personām - 56 Iekšlietu ministrijas padotības un pašvaldības policijas iestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kā arī 16 fiziskām personām.