Aktualitāte Informācija presei Jaunumi
Attēls ar eiro banknotēm

Iekšējās drošības birojs (IDB) Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonām, kuras, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieprasīja un pieņēma kukuli no kāda transportlīdzekļa vadītāja.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka minētās VP amatpersonas, veicot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, pieprasīja un pieņēma kukuli no kravas transportlīdzekļa vadītāja par izdarītā administratīvā pārkāpuma – Latvijas teritorijas šķērsošanas bez samaksātas autoceļu lietošanas nodevas – nenoformēšanu likumā paredzētajā kārtībā.

Par minēto Valsts policijas amatpersonu iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – kukuļa pieprasīšana un pieprasītā kukuļa pieņemšana - izdarīšanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Pateicoties Iekšējās drošības birojā izveidotajai profesionālajai un pieredzējušajai komandai, ar katru gadu palielinās gan IDB darba apjoms, gan rezultāti. 2020. gadā – savas darbības piektajā gadskārtā - Iekšējās drošības birojs kopumā veica pirmstiesas izmeklēšanu 175 dažāda apjoma un sarežģītības pakāpes kriminālprocesos, turklāt vairāk nekā puse no IDB 2020. gadā uzsāktajiem kriminālprocesiem ir saistīti ar smagiem un sevišķi smagiem valsts amatpersonu veiktiem noziedzīgiem nodarījumiem.