Aktualitāte Informācija presei
logo

Pagājušajā nedēļā Iekšējās drošības birojs (IDB) Latgales tiesas apgabala prokuratūrai ir nodevis kriminālprocesu ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonām par Krimināllikuma 320.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Šīs Valsts policijas amatpersonas, iepriekš savstarpēji vienojoties, pieprasīja un pieņēma kukuli vairāku simtu eiro vērtībā no kāda autovadītāja, kurš alkohola reibumā vadīja bez derīgas transportlīdzekļa tehniskās apskates esošu transportlīdzekli, apmaiņā pret pretlikumīgi gūto mantisko labumu nenoformējot attiecīgu administratīvā pārkāpuma protokolu.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks: “Valsts amatpersonu veiktās ceļu satiksmes uzraudzības kontrolei tiek izmantoti gan tehniskie līdzekļi, kuriem vajadzētu būtiski mazināt šo amatpersonu pārliecību par iespēju nesodīti veikt noziedzīgus nodarījumus, gan arī realizēta virkne preventīvu darbību, turklāt par atklātajiem pretlikumīgu darbību gadījumiem tiek informēta arī plaša sabiedrība. Tomēr, neskatoties uz to, ka gan valsts amatpersonas, gan autovadītāji zina, ka šī joma tiek uzraudzīta un kontrolēta, kukuļošanas gadījumi ceļu satiksmes uzraudzībā joprojām notiek. Tādējādi tikai šā gada pirmo sešu mēnešu laikā reālu brīvības atņemšanu no desmit mēnešiem līdz diviem gadiem un mantas konfiskāciju tiesa ir piespriedusi trijām Valsts policijas amatpersonām, kuru veiktos noziedzīgos nodarījumus ceļu satiksmes uzraudzības jomā izmeklēja Iekšējās drošības birojs”.

Iekšējās drošības birojs (IDB) 2021. gada pirmajos sešos mēnešos ir uzsācis 24 kriminālprocesus, kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevis 21 kriminālprocesu pret 51 personu, t.sk. 33 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem, un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāts 71 noziedzīgs nodarījums.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.