Aktualitāte Jaunumi Valsts policija
Ilustratīvs attēls ar naudas maku un eiro banknotēm

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret diviem Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes nodarbinātajiem, kuri, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieprasīja un pieņēma kukuļus personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Tāpat rosināts uzsākt kriminālvajāšanu arī pret divām privātpersonām, kuras devušas kukuļus Valsts policijas darbiniekiem.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka abi Valsts policijā nodarbinātie, veicot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, vairākkārt pieprasīja un pieņēma kukuļus ilgstošā laika periodā no kravas transportlīdzekļa vadītājiem, lai likumā noteiktā kārtībā netiktu noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Jāatzīmē, ka procesuālo darbību laikā Iekšējās drošības birojs pie Valsts policijas darbiniekiem atrada un izņēma naudu dažādu valstu valūtās vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Saistībā ar notikušo abām Valsts policijas nodarbinātajām personām piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Par abu Valsts policijas nodarbināto pretlikumīgajām darbībām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 320.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Tāpat Iekšējās drošības birojs rosina sākt kriminālvajāšanu arī pret divām privātpersonām par Krimināllikuma 323.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – kukuļdošanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023. gada pirmajos četros mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 20 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 87 kriminālprocesos. Šī gada četros mēnešos prokuratūrai nosūtīti 19 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 23 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem, trim fiziskām personām, un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 42 noziedzīgi nodarījumi.