Aktualitāte Jaunumi Valsts policija
Attēls ar IDB logo

Iekšējās drošības birojs Vidzemes prokuratūrai augusta otrajā pusē nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonu, kura vadīja transportlīdzekli, atrodoties alkohola ietekmē.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika gūti pierādījumi tam, ka Valsts policijas amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika vadīja transportlīdzekli alkohola reibumā - Valsts policijas amatpersonai tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpotajā gaisā un tika konstatēts, ka tā pārsniedza 2 promiles.

Valsts policijas amatpersona noziedzīgo nodarījumu izdarīja ar savā īpašumā esošu transportlīdzekli, tādējādi tas tiek pakļauts konfiskācijai.

Par Valsts policijas amatpersonas izdarīto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 262.panta pirmajā prim daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023. gada pirmajā pusgadā kompetences ietvaros ir uzsācis 28 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 99 kriminālprocesos. Šā gada pirmajā pusē prokuratūrai ir nodots 31 kriminālprocess un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 55 personām - 39 amatpersonām un 16 fiziskām personām - par 72 noziedzīgiem nodarījumiem.