Aktualitāte Informācija presei Jaunumi VUGD
Attēls

Iekšējās drošības birojs februāra sākumā Austrumzemgales prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes amatpersonu par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu realizācijas nolūkā.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka minētā VUGD amatpersona realizācijas nolūkā pie sevis un savā lietošanā esošajās telpās glabāja narkotisko vielu – marihuānu. Kriminālprocesa ietvaros veikto izmeklēšanas darbību laikā tika izņemti un ekspertīzes veikšanai nodoti vairāki simti grami marihuānas izžāvētā un neizžāvētā veidā.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajai VUGD amatpersonai tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām pret VUGD amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 2531.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – narkotisko vielu neatļautu glabāšanu realizācijas nolūkā.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.