Attēls ar Iekšējās drošības biroja logo

Iekšējās drošības birojs aizdomās par dienesta pilnvaru pārsniegšana mantkārīgā nolūkā jūnija sākumā aizturējis Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu, kā arī sertificētu detektīvu, kurš, iespējams, organizējis noziedzīgo nodarījumu.

Iekšējās drošības birojs kriminālprocesa ietvaros veica procesuālās darbības vairākos nekustamajos īpašumos un transportlīdzekļos. Izmeklēšanas darbību ietvaros tika atrasti un izņemti priekšmeti, kas var būt saistīti ar noziedzīgo nodarījumu.

Abas personas ir atzītas par aizdomās turētajiem un tām piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.