Attēls ar cilvēku un automašīnu

Iekšējās drošības birojs šonedēļ aizturējis Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes amatpersonu aizdomās par kukuļa piedāvājuma pieņemšanu. Satiksmes uzraudzības jomā strādājošā Valsts policijas amatpersona, veicot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, no kādas privātpersonas, iespējams, pieņēmusi kukuļa piedāvājumu vairāku simtu eiro apmērā apmaiņā pret administratīvo pārkāpumu – atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā - nenoformēšanu likumā paredzētajā kārtībā. Jāatzīmē, ka iespējamais noziedzīgais nodarījums ticis atklāts, pateicoties sabiedrības aktīvai ziņošanai.

Saistībā ar notikušo Iekšējās drošības birojā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 320.panta otrās daļas – par kukuļa piedāvājuma pieņemšanu.

Aizturētajai Valsts policijas amatpersonai ir noteikts aizdomās turētā statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums pildīt noteikta amata pienākumus.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gada pirmajā pusgadā kompetences ietvaros veica pirmstiesas izmeklēšanu 91 kriminālprocesā. Šā gada pirmajā pusē gadā prokuratūrai ir nodoti 26 kriminālprocesi un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 37 personām, tai skaitā 29 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām par 36 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika.