Iekšējās drošības biroja logo

Iekšējās drošības birojs 2023. gada maija beigās Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret bijušo augsta ranga Valsts policijas amatpersonu par personas nonāvēšanu medību laikā.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā Iekšējās drošības birojs guva pierādījumus tam, ka Valsts policijas amatpersona 2022. gada rudenī notikušu medību laikā no sev piederošā medību ieroča izdarīja šāvienu un trāpīja personai, kura no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā bijušajai Valsts policijas amatpersonai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Iekšējās drošības birojs vērš uzmanību, ka, nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, ir noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu un prokuratūra kā procesa virzītāja lemj par krimināllietas turpmāko virzību.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023. gada pirmajos četros mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 20 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 87 kriminālprocesos. Šī gada četros mēnešos prokuratūrai nosūtīti 19 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 23 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem, trim fiziskām personām, un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 42 noziedzīgi nodarījumi.